847.710.3299         Mon-Sat: 9:00am-9:00pm         Chicago, Illinois    

Profesjonalny zespol na wesele w Chicago   


PORADY

Jak wybrać Zespół na swoje wesele ?


Mówi się, że powodzenie weselnej zabawy zależy od odpowiedniego menu i dobrej kapeli.

Wiele młodych par zanim poruszy temat kamerzysta, bądz fotograf weselny zastanawia się jak wybrać najlepszy polski zespół muzyczny na własne wesele w Chicago. Artykuł ten pomoże podjąć Wam dobrą decyzje jak wybierać zespoły weselne a co za tym idzie, zadowolić

Was i Waszych gości w tym nie zwykłym dniu Waszego życia jakim jest ślub.

 

Podstawowym podziałem jaki bym zastosował jest podzielenie zespołów na składy, ktore grają muzykę na żywo i składy które posługują się elektorniką czyli tzw. playbackami.

 

W pierwszej kolejnosci skupmy się na składach, które posługują się playbackami.

" Zespoły z podkładami " mogą brzmieć w miare dobrze, ponieważ wspołcześnie produkowane playbacki brzmią poprawnie, chociaż wciąż sztucznie.

Dodatkowo dane grupy mogą stanąć wszedzie a nawet w kornerze sali na podłodze, gdyż ich podkłady nie potrzebują tak dobrej akustyki, więc sale zawsze polecą wam własnie ich bez wymaganego profesjonalnego podestu, dlatego ... nie sugerujcie się poleceniami sal bankietowych i postarajcie się znaleść swój ulubiony zespół na stronach yahoo, badz google - na własną rekę. 

 

Sprawdzajcie to dokładnie, ponieważ  " organki bands " cenowo nie zawsze są tansi od zespołów które naprawdę grają na żywo!

 

Pytając o cenę zapytaj o ilość muzyków i instrumenty na ktorych grają dani " artysci ".

  

Warto również wziąć pod uwagę, że dwóch klawiszowców nie jest w stanie zagwarantować wam takiej jakości wykonania utworów, jak zespół z perkusistą, gitarzystami i pianistą.

 

 

I tu pojawia się kwestia, która dla wielu osób jest nie do zaakceptowania !

 

Jak to możliwe aby skład 2 - 3 osobowy brzmiał jak cały zespół...? Dlaczego mówią o sobie " my gramy " ?

Wiadomo, iż jest to w pewnym sensie oszustwo, jak wspomniałem dla wielu nie do przyjęcia !

 

 

Weźmy pod uwagę kolejną opcje, czyli zespoły grające na żywo.

Najczęsciej są to zespoły, które grają w 5 - 6 osobowych składach.

Ich podstawowym instrumentarium jest:

wokale damsko - męski, perkusja, gitara basowa, gitara solowa i inrumenty klawiszowe, oraz oczywiscie dla bardziej wymagajacego klienta dochodzą rownież instrumenty dęte, badz smyczkowe.

 

Wokal to zagadnienie na które również warto zwrócić uwagę.

 

Dobrze by było, żeby zespół dysponował conajmniej 2 wokalami, najlepiej męskim i dodatkowo damskim. Przy optymalnym składzie osobowym ( znów chodzi o koszty ) wówczas któryś z muzyków spiewa drugie partie wokalne.

Dodatkowo do takiego składu można sobie zażyczyć inny ciekawy, czy też nasz ulubiony instrument, taki jak saksofon czy trąbka.

Jednak główną zaletą prawdziwego zespołu jest to, ze muzyka wykonywana podczas Waszego przyjęcia jest grana,

podkreślam grana przez muzykow którzy grają " prawdziwe dzwięki " a nie stoją jak wiekszość " zespołów " przy organkach .

 

Smaczki, pomyłki, detale, brzmienie, oraz interakcja między muzykami to rzecz niezastąpiona przy graniu na żywo i dla wielu mądrych ludzi wyłącznie taka opcja wchodzi w grę.

Poza tym dzięki temu macie na Waszej imprezie swoisty koncert, przy ktorym wszyscy dobrze się bawią ! 

 

 

 

Tags: Bal Sylwestrowy w Chicago, Polonijne Targi Slubne w Chicago, Bridal Expo Chicago, oraz polonijne zespoły grające na żywo z Chicago, polonijne zespoły muzyczne, bądz weselne grupy z Chicago.

 

zródło :   slub-wesele.pl 

American - Polish

Chicago wedding covers Orient Band

Polski zespoł muzyczny z Chicago Orient Band. 

Koncerty, wesele, chrzciny, komunie, bal sylwestrowy, pikniki, oraz usługi konferansjerskie, profesjonalne oświetlenie oraz nagłośnienie.

     Kontakt

icon 05

E-MAIL

chicagoweddingservice@yahoo.com